روزهای شنبه، یک شنبه ، سه شنبه و چهارشنبه

تلفن: 88331917 و 4- 88632333 - 021

آدرس : خیابان کارگر شمالی، بالاتر از پمپ بنزین، کوچه شهید خسروی، شماره 79، ساختمان پزشکان جامی

دکتر محمد رضا نوروزی

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران

جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری

فلوشیپ فوق تخصصی سرطان های دستگاه ادراری از آمریکا

کلینیک اورولوژی دکتر نوروزی
Menu

اخبار

نقش داروهای گياهی در درمان ناتوانی جنسی
مدیر
/ دسته ها: اخبار

نقش داروهای گياهی در درمان ناتوانی جنسی

بيش از 40 درصد افراد جامعه از اختلال در توانايي جنسي رنج مي برند اما بيشتر اين مشکلات قابل درمان هستند. دکتر محمد رضا نوروزي، عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا - منطقه علوم پزشکي تهران، با بيان اين که علي رغم افزايش اختلالات جنسي در سال‌هاي اخير در کشور، بسياري از اين مشکلات قابل درمان هستند، افزود: البته در صورتي که مشکل مربوطه به موقع و زود تشخيص داده شود و زن و مرد براي درمان مراجعه کنند و در درمان قاطع و مصر باشند.

وي با تقسيم علل ناتواني جنسي به دو دسته علت‌هاي جسمي و روحي، توضيح داد: علت‌هاي جسمي از علل شايع است که در آن سيستم‌هاي هورموني، شرياني، وريدي و عصبي نقش مهمي را ايفا مي کنند و نقص هر کدام از اين سيستم‌ها مي تواند باعث ناتواني جنسي در افراد و به خصوص در مردان شود.

به گفته اين عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران؛ اضطراب و مشکلات روحي و عدم خود باوري و اعتماد بنفس، کارزياد و خستگي مي‌تواند زمينه ساز اين گونه اختلالات در افراد باشد.

دکتر نوروزي در ادامه در مورد راه‌هاي درمان اين گونه اختلالات گفت: اختلالات عضوي را مي توان از طريق دارو، تزريق و جايگزيني هورمون و يا عمل جراحي و اختلالات روحي را با مشاوره، تغيير روش هاي زندگي و استفاده از داروهاي کمک کننده در بالا بردن اعتماد به نفس فرد، بهبود بخشيد.

وي در ادامه ضمن تاكيد بر اينكه داروهايي که در درمان ناتواني هاي جنسي مورد استفاده قرار مي گيرند حتماً بايد تحت نظر دکتر معالج مصرف شود تا از عوارض احتمالي آن پيشگيري شود،درخصوص نقش و تأثير داروهاي گياهي نيز گفت: نقش و تأثير داروهاي گياهي هنوز به صورت علمي اثبات نشده و به نظر مي رسد بعضي داروهاي گياهي خاص باعث تقويت روحي و نه تقويت جسمي فرد مي شود.

وي در ادامه بر تاثير مصرف سيگار و مشروبات الکي در دراز مدت تاکيد کرد و گفت: مصرف سيگار و مشروبات الکلي باعث بروز اختلالات عروقي و در نتيجه زمينه ساز ناتواني جنسي در فرد مي‌شود.

دکتر نوروزي در پايان چاقي را از عوامل موثر ديگر خواند.

مطلب قبلی شیوع ۴۰ درصدی ناتوانی جنسی در مردان ایرانی
مطلب بعدی نشانه های ناباروری مردان
Print
1505 رتبه بندی این مطلب:
4.0

فایل ها برای دانلود

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
دات نت نیوک فارسی